Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki

AKTUALNOŚCI:

Skarby Jesieni

Utworzono dnia 17.10.2018

Jakie dary przynosi Pani Jesień oraz jakie zmiany dokonują się w przyrodzie o tej porze roku  - na takie pytania mogły odpowiedzieć przedszkolaki z grupy „Sówki” oraz z grupy „Krasnoludki”, którzy zawitali do naszej biblioteki i w dniach 16-17...

czytaj dalej na temat: Skarby Jesieni

Warsztaty dekoracji z szyszek

Utworzono dnia 03.10.2018

Warsztaty dekoracji z szyszek okazały się doskonałym pomysłem na kreatywne spędzenie wolnego czasu przez panie z Koła Miłośników Książek działającego przy Gminnej Bibliotece Publicznej w Gidlach. We wtorkowe popołudnie 02.10.2018 r. uczestniczki warsztatów wykonywały...

czytaj dalej na temat: Warsztaty dekoracji z szyszek

Konkurs Aktywny Czytelnik

Utworzono dnia 24.09.2018

Dotacja na zakup nowości wydawniczych

Utworzono dnia 19.09.2018
W ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa, Gminna Biblioteka Publiczna w Gidlach w roku 2018 uzyskała dofinansowanie z Biblioteki Narodowej na zakup nowości wydawniczych w kwocie 5800,00 zł. Zapraszamy do zapoznania się z nowymi książkami w katalogu on-line Sowa w zakładce Nowości.
czytaj dalej na temat: Dotacja na zakup nowości wydawniczych

Wyprawki Czytelnicze z projektu "Mała Książka-Wielki Człowiek"

Utworzono dnia 19.09.2018

Gminna Biblioteka Publiczna w Gidlach rozdała pierwsze Wyprawki Czytelnicze w ramach akcji "Mała Książka-Wielki Człowiek". Książka "Pierwsze wiersze dla...", broszura informacyjna dla rodziców "Książką połączeni, czyli o roli czytania w życiu dziecka" oraz Karta Małego Czytelnika do zbierania bibliotecznych naklejek czekają w naszej bibliotece na kolejnych trzyletnich Czytelników.

czytaj dalej na temat: Wyprawki Czytelnicze z projektu "Mała Książka-Wielki Człowiek"

Projekt "Mała Książka - Wielki Człowiek" w Bibliotece w Gidlach

Utworzono dnia 17.09.2018

Gminna Biblioteka Publiczna w Gidlach przystąpiła do realizacji projektu „Mała Książka – Wielki Człowiek”.  W projekcie mogą uczestniczyć zarówno trzylatki, które są już czytelnikami naszej biblioteki oraz dzieci trzyletnie, które zostaną naszymi nowymi czytelnikami.

Akcja ma zachęcić rodziców do odwiedzania bibliotek i codziennego czytania z dzieckiem. Każdy trzylatek, który przyjdzie do biblioteki, otrzyma w prezencie Wyprawkę Czytelniczą, a w niej: książkę „Pierwsze wiersze dla…” oraz Kartę Małego Czytelnika. Za każdą wizytę w bibliotece zakończoną wypożyczeniem minimum jednej książki z księgozbioru dziecięcego Mały Czytelnik otrzyma naklejkę, a po zebraniu dziesięciu zostanie uhonorowany imiennym dyplomem potwierdzającym jego czytelnicze zainteresowania. W Wyprawce znajdą coś dla siebie także rodzice. „Książką połączeni, czyli o roli czytania w życiu dziecka” to broszura informacyjna,  przypominająca o korzyściach wynikających z czytania dzieciom oraz podpowiadająca, skąd czerpać nowe inspiracje czytelnicze. Dzięki akcji dziecko pozna ważne miejsce na czytelniczej mapie dzieciństwa (bibliotekę) i zostanie pełnoprawnym uczestnikiem życia kulturalnego.

Badania wykazują, że dzieci wychowywane pośród książek są bardziej pewne siebie, mają większy niż rówieśnicy zasób słownictwa i dobrze rozwiniętą wyobraźnię. Pożytki z czytania mają także konkretny wymiar materialny: czytające dzieci osiągają sukcesy i zarabiają więcej od tych, które nie czytają.

Nieodłącznym elementem czytania dzieciom w wieku przedszkolnym jest obecność rodzica/opiekuna, który nie tylko wciela się w książkowych bohaterów, ale staje się przewodnikiem w nowej przygodzie przeżywanej wspólnie z dzieckiem, budując tym samym relacje, które z całą pewnością zaowocują w przyszłości.

Projekt jest finansowany ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Organizator: Instytut Książki
Patronat Honorowy: Rzecznik Praw Dziecka Marek Michalak
Partnerzy: Polska Sekcja IBBY, Fundacja Metropolia Dzieci
Patronat Medialny: Ryms, CzasDzieci.pl

Zapraszamy trzyletnich Małych Czytelników wraz z Rodzicami do odwiedzenia Gminnej Biblioteki Publicznej w Gidlach oraz odebrania Wyprawki Czytelniczej: książki z wierszami, poradnika dla Rodziców oraz Karty Małego Czytelnika.

Narodowe Czytanie "Przedwiośnia" w GBP Gidle

Utworzono dnia 11.09.2018

Kolejna edycja  Narodowego Czytania za nami. Gminna Biblioteka Publiczna w Gidlach przyłączyła się do tej akcji w roku 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości a  wybraną lekturą zostało „Przedwiośnie” Stefana Żeromskiego. Wydarzenie miało miejsce 8...

czytaj dalej na temat: Narodowe Czytanie "Przedwiośnia" w GBP Gidle

Warsztaty z wikliny papierowej

Utworzono dnia 10.08.2018

Podczas wakacyjnych warsztatów w Filii w Pławnie uczestnicy mieli okazję poznać technikę produkcji wikliny papierowej oraz sposoby jej wykorzystania. Na spotkaniu dzieci wyplatały koszyczki z wikliny papierowej oraz dekorowały je według własnego pomysłu.

Kolorowe mozaiki

Utworzono dnia 03.08.2018

W dniu 02.08.2018 r. w Filii w Pławnie po raz kolejny spotkali się uczestnicy wakacyjnych warsztatów plastycznych. Tym razem wykonywane były kolorowe mozaiki, które będą mogły posłużyć jako dekoracja pokoju, kalendarz z pamiątkami z wakacji lub album ze zdjęciami.

Wakacyjne warsztaty z Quillingu

Utworzono dnia 25.07.2018

Wakacyjne warsztaty wykonywania ozdób techniką quillingu zostały przeprowadzone przez Panią Danutę Barską w Filii GBP w Pławnie. W dniu 24.07.2018 r. uczestniczki warsztatów spędziły kreatywne popołudnie, podczas którego ozdabiały gotowe pudełeczka oraz wykonywały...

czytaj dalej na temat: Wakacyjne warsztaty z Quillingu

Pogoda

Zegar

Kalendarium

Styczeń 2019
Pon Wt Śr Czw Pt Sb Nie
31 1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31 1 2 3

Imieniny

Licznik odwiedzin:

Dzisiaj:

Wszystkich: 8588