Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki

AKTUALNOŚCI:

"Mała książka- wielki człowiek"

Utworzono dnia 08.11.2018

"Od września już ponad 13 tys. trzylatków z całej Polski otrzymało Wyprawki Czytelnicze w ramach kampanii społecznej Instytutu Książki „Mała książka – wielki człowiek”. Akcja ma zachęcić rodziców do częstego odwiedzania bibliotek i codziennego, rodzinnego czytania z dzieckiem.

Każdy trzylatek, który przyjdzie do jednej z 3 tysięcy bibliotek biorących udział w projekcie, otrzyma w prezencie Wyprawkę Czytelniczą, a w niej książkę „Pierwsze wiersze dla…”, czyli zbiór wierszy dla dzieci autorstwa wybitnych polskich poetów, pięknie zilustrowanym przez Ewę Kozyrę-Pawlak i Pawła Pawlaka, broszurę dla rodziców „Książką połączeni, czyli o roli czytania w życiu dziecka”, która przypomina o korzyściach wynikających z czytania, oraz Karta Małego Czytelnika do zbierania naklejek.

Za każdą wizytę w bibliotece, zakończoną wypożyczeniem minimum jednej książki z księgozbioru dziecięcego, Mały Czytelnik otrzyma naklejkę, a po zebraniu dziesięciu zostanie uhonorowany imiennym dyplomem potwierdzającym jego czytelnicze zainteresowania.

Wyprawki Czytelnicze czekają na trzylatki w 3 tysiącach bibliotek publicznych w całej Polsce. Listę Bibliotek zaangażowanych w projekt można znaleźć tutaj: 

http://wielki-czlowiek.graffiti.nq.pl/wp-content/themes/wielki-czlowiek/img/biblio.pdf

Od początku trwania akcji, udało się rozdać 13 tys. Wyprawek dla trzylatków, dzięki czemu  biblioteki pozyskały ponad 10 tys. nowych użytkowników. Mamy nadzieję, że ich liczba będzie stale rosnąć, i zarówno dzieci, jak również ich rodzice staną się stałymi bywalcami bibliotek!"

Gminna Biblioteka Publiczna w Gidlach bierze udział w kampanii społecznej „Mała książka – wielki człowiek”. Do tej pory rozdaliśmy 17 wyprawek czytelniczych oraz zapisaliśmy do biblioteki 15 nowych trzyletnich czytelników. Zapraszamy do odbioru wyprawek w naszej bibliotece oraz zachęcamy do rozpoczęcia przygody z książką.

 

 

Spotkanie autorskie i promocja książki "Uchyliły się drzwi do WOLNOŚCI"

Utworzono dnia 02.11.2018

„Uchyliły się drzwi do WOLNOŚCI” – taki tytuł nosi najnowsza publikacja autorstwa  Pani Elżbiety Dudy, której tematyka dotyczy historii Gidel w 100 rocznicę Odzyskania przez Polskę Niepodległości. W dniu 2 listopada 2018 r. Autorka gościła w naszej...

czytaj dalej na temat: Spotkanie autorskie i promocja książki "Uchyliły się drzwi do WOLNOŚCI"

Skarby Jesieni

Utworzono dnia 17.10.2018

Jakie dary przynosi Pani Jesień oraz jakie zmiany dokonują się w przyrodzie o tej porze roku  - na takie pytania mogły odpowiedzieć przedszkolaki z grupy „Sówki” oraz z grupy „Krasnoludki”, którzy zawitali do naszej biblioteki i w dniach 16-17...

czytaj dalej na temat: Skarby Jesieni

Warsztaty dekoracji z szyszek

Utworzono dnia 03.10.2018

Warsztaty dekoracji z szyszek okazały się doskonałym pomysłem na kreatywne spędzenie wolnego czasu przez panie z Koła Miłośników Książek działającego przy Gminnej Bibliotece Publicznej w Gidlach. We wtorkowe popołudnie 02.10.2018 r. uczestniczki warsztatów wykonywały...

czytaj dalej na temat: Warsztaty dekoracji z szyszek

Konkurs Aktywny Czytelnik

Utworzono dnia 24.09.2018

Dotacja na zakup nowości wydawniczych

Utworzono dnia 19.09.2018
W ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa, Gminna Biblioteka Publiczna w Gidlach w roku 2018 uzyskała dofinansowanie z Biblioteki Narodowej na zakup nowości wydawniczych w kwocie 5800,00 zł. Zapraszamy do zapoznania się z nowymi książkami w katalogu on-line Sowa w zakładce Nowości.
czytaj dalej na temat: Dotacja na zakup nowości wydawniczych

Wyprawki Czytelnicze z projektu "Mała Książka-Wielki Człowiek"

Utworzono dnia 19.09.2018

Gminna Biblioteka Publiczna w Gidlach rozdała pierwsze Wyprawki Czytelnicze w ramach akcji "Mała Książka-Wielki Człowiek". Książka "Pierwsze wiersze dla...", broszura informacyjna dla rodziców "Książką połączeni, czyli o roli czytania w życiu dziecka" oraz Karta Małego Czytelnika do zbierania bibliotecznych naklejek czekają w naszej bibliotece na kolejnych trzyletnich Czytelników.

czytaj dalej na temat: Wyprawki Czytelnicze z projektu "Mała Książka-Wielki Człowiek"

Projekt "Mała Książka - Wielki Człowiek" w Bibliotece w Gidlach

Utworzono dnia 17.09.2018

Gminna Biblioteka Publiczna w Gidlach przystąpiła do realizacji projektu „Mała Książka – Wielki Człowiek”.  W projekcie mogą uczestniczyć zarówno trzylatki, które są już czytelnikami naszej biblioteki oraz dzieci trzyletnie, które zostaną naszymi nowymi czytelnikami.

Akcja ma zachęcić rodziców do odwiedzania bibliotek i codziennego czytania z dzieckiem. Każdy trzylatek, który przyjdzie do biblioteki, otrzyma w prezencie Wyprawkę Czytelniczą, a w niej: książkę „Pierwsze wiersze dla…” oraz Kartę Małego Czytelnika. Za każdą wizytę w bibliotece zakończoną wypożyczeniem minimum jednej książki z księgozbioru dziecięcego Mały Czytelnik otrzyma naklejkę, a po zebraniu dziesięciu zostanie uhonorowany imiennym dyplomem potwierdzającym jego czytelnicze zainteresowania. W Wyprawce znajdą coś dla siebie także rodzice. „Książką połączeni, czyli o roli czytania w życiu dziecka” to broszura informacyjna,  przypominająca o korzyściach wynikających z czytania dzieciom oraz podpowiadająca, skąd czerpać nowe inspiracje czytelnicze. Dzięki akcji dziecko pozna ważne miejsce na czytelniczej mapie dzieciństwa (bibliotekę) i zostanie pełnoprawnym uczestnikiem życia kulturalnego.

Badania wykazują, że dzieci wychowywane pośród książek są bardziej pewne siebie, mają większy niż rówieśnicy zasób słownictwa i dobrze rozwiniętą wyobraźnię. Pożytki z czytania mają także konkretny wymiar materialny: czytające dzieci osiągają sukcesy i zarabiają więcej od tych, które nie czytają.

Nieodłącznym elementem czytania dzieciom w wieku przedszkolnym jest obecność rodzica/opiekuna, który nie tylko wciela się w książkowych bohaterów, ale staje się przewodnikiem w nowej przygodzie przeżywanej wspólnie z dzieckiem, budując tym samym relacje, które z całą pewnością zaowocują w przyszłości.

Projekt jest finansowany ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Organizator: Instytut Książki
Patronat Honorowy: Rzecznik Praw Dziecka Marek Michalak
Partnerzy: Polska Sekcja IBBY, Fundacja Metropolia Dzieci
Patronat Medialny: Ryms, CzasDzieci.pl

Zapraszamy trzyletnich Małych Czytelników wraz z Rodzicami do odwiedzenia Gminnej Biblioteki Publicznej w Gidlach oraz odebrania Wyprawki Czytelniczej: książki z wierszami, poradnika dla Rodziców oraz Karty Małego Czytelnika.

Pogoda

Zegar

Kalendarium

Grudzień 2018
Pon Wt Śr Czw Pt Sb Nie
26 27 28 29 30 1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31 1 2 3 4 5 6

Imieniny

Licznik odwiedzin:

Dzisiaj: 7

Wszystkich: 8351