Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki

AKTUALNOŚCI:

Wyprawki Czytelnicze z projektu "Mała Książka-Wielki Człowiek"

Utworzono dnia 19.09.2018

Gminna Biblioteka Publiczna w Gidlach rozdała pierwsze Wyprawki Czytelnicze w ramach akcji "Mała Książka-Wielki Człowiek". Książka "Pierwsze wiersze dla...", broszura informacyjna dla rodziców "Książką połączeni, czyli o roli czytania w życiu dziecka" oraz Karta Małego Czytelnika do zbierania bibliotecznych naklejek czekają w naszej bibliotece na kolejnych trzyletnich Czytelników.

czytaj dalej na temat: Wyprawki Czytelnicze z projektu "Mała Książka-Wielki Człowiek"

Projekt "Mała Książka - Wielki Człowiek" w Bibliotece w Gidlach

Utworzono dnia 17.09.2018

Gminna Biblioteka Publiczna w Gidlach przystąpiła do realizacji projektu „Mała Książka – Wielki Człowiek”.  W projekcie mogą uczestniczyć zarówno trzylatki, które są już czytelnikami naszej biblioteki oraz dzieci trzyletnie, które zostaną naszymi nowymi czytelnikami.

Akcja ma zachęcić rodziców do odwiedzania bibliotek i codziennego czytania z dzieckiem. Każdy trzylatek, który przyjdzie do biblioteki, otrzyma w prezencie Wyprawkę Czytelniczą, a w niej: książkę „Pierwsze wiersze dla…” oraz Kartę Małego Czytelnika. Za każdą wizytę w bibliotece zakończoną wypożyczeniem minimum jednej książki z księgozbioru dziecięcego Mały Czytelnik otrzyma naklejkę, a po zebraniu dziesięciu zostanie uhonorowany imiennym dyplomem potwierdzającym jego czytelnicze zainteresowania. W Wyprawce znajdą coś dla siebie także rodzice. „Książką połączeni, czyli o roli czytania w życiu dziecka” to broszura informacyjna,  przypominająca o korzyściach wynikających z czytania dzieciom oraz podpowiadająca, skąd czerpać nowe inspiracje czytelnicze. Dzięki akcji dziecko pozna ważne miejsce na czytelniczej mapie dzieciństwa (bibliotekę) i zostanie pełnoprawnym uczestnikiem życia kulturalnego.

Badania wykazują, że dzieci wychowywane pośród książek są bardziej pewne siebie, mają większy niż rówieśnicy zasób słownictwa i dobrze rozwiniętą wyobraźnię. Pożytki z czytania mają także konkretny wymiar materialny: czytające dzieci osiągają sukcesy i zarabiają więcej od tych, które nie czytają.

Nieodłącznym elementem czytania dzieciom w wieku przedszkolnym jest obecność rodzica/opiekuna, który nie tylko wciela się w książkowych bohaterów, ale staje się przewodnikiem w nowej przygodzie przeżywanej wspólnie z dzieckiem, budując tym samym relacje, które z całą pewnością zaowocują w przyszłości.

Projekt jest finansowany ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Organizator: Instytut Książki
Patronat Honorowy: Rzecznik Praw Dziecka Marek Michalak
Partnerzy: Polska Sekcja IBBY, Fundacja Metropolia Dzieci
Patronat Medialny: Ryms, CzasDzieci.pl

Zapraszamy trzyletnich Małych Czytelników wraz z Rodzicami do odwiedzenia Gminnej Biblioteki Publicznej w Gidlach oraz odebrania Wyprawki Czytelniczej: książki z wierszami, poradnika dla Rodziców oraz Karty Małego Czytelnika.

Klauzula informacyjna

Utworzono dnia 06.06.2018

W związku z wejściem w życie Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego  i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27.04.2016 r., w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich  danych  oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE informujemy Państwa, że Administratorem danych jest Gminna Biblioteka Publiczna z siedzibą w Gidlach. Dane kontaktowe inspektora danych osobowych: biblioteka@gidle.pl Pani/Pana dane osobowe są przetwarzane w celu realizacji  podstawowych zadań Biblioteki do których należą zadania z zakresu zaspokajania potrzeb oświatowych, kulturalnych i informacyjnych społeczeństwa, prowadzenia działalności edukacyjnej, popularyzatorskiej, upowszechniania wiedzy  i kultury, udostępniania zbiorów, świadczenia usług bibliotecznych, ochrony materiałów bibliotecznych, w celach statystycznych oraz dochodzenia ewentualnych roszczeń prawnych. Pani/Pana Dane osobowe nie są przekazywane innym odbiorcom. Pani/Pana dane będą przetwarzane do czasu zaprzestania z korzystania z usług Biblioteki, co nastąpi po upływie roku licząc od ostatniej zarejestrowanej aktywności użytkownika, bądź niezwłocznie wskutek rezygnacji czytelnika, który ureguluje zobowiązania względem Biblioteki. Podanie danych osobowych jest dobrowolne lecz niezbędne dla realizacji celów Biblioteki, zatem konieczne dla korzystania z usług Biblioteki.Osoby których dane dotyczą mają prawo dostępu do treści swoich danych, do ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, prawo do cofnięcia zgody w dowolnym momencie oraz prawo do wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych. Na podstawie danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje w tym dane osobowe nie są profilowane. Strona Biblioteki używa plików cookies dla celów statystycznych. Uznajemy, że kontynuując korzystanie z naszej strony, wyrażają Państwo na to zgodę. Korzystanie z serwisu bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia.

 

 

 

 

czytaj dalej na temat: Klauzula informacyjna

Dotacja na zakup nowości wydawniczych

Utworzono dnia 19.09.2018
W ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa, Gminna Biblioteka Publiczna w Gidlach w roku 2018 uzyskała dofinansowanie z Biblioteki Narodowej na zakup nowości wydawniczych w kwocie 5800,00 zł. Zapraszamy do zapoznania się z nowymi książkami w katalogu on-line Sowa w zakładce Nowości.
czytaj dalej na temat: Dotacja na zakup nowości wydawniczych

Narodowe Czytanie "Przedwiośnia" w GBP Gidle

Utworzono dnia 11.09.2018

Kolejna edycja  Narodowego Czytania za nami. Gminna Biblioteka Publiczna w Gidlach przyłączyła się do tej akcji w roku 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości a  wybraną lekturą zostało „Przedwiośnie” Stefana Żeromskiego. Wydarzenie miało miejsce 8...

czytaj dalej na temat: Narodowe Czytanie "Przedwiośnia" w GBP Gidle

Warsztaty z wikliny papierowej

Utworzono dnia 10.08.2018

Podczas wakacyjnych warsztatów w Filii w Pławnie uczestnicy mieli okazję poznać technikę produkcji wikliny papierowej oraz sposoby jej wykorzystania. Na spotkaniu dzieci wyplatały koszyczki z wikliny papierowej oraz dekorowały je według własnego pomysłu.

Kolorowe mozaiki

Utworzono dnia 03.08.2018

W dniu 02.08.2018 r. w Filii w Pławnie po raz kolejny spotkali się uczestnicy wakacyjnych warsztatów plastycznych. Tym razem wykonywane były kolorowe mozaiki, które będą mogły posłużyć jako dekoracja pokoju, kalendarz z pamiątkami z wakacji lub album ze zdjęciami.

Wakacyjne warsztaty z Quillingu

Utworzono dnia 25.07.2018

Wakacyjne warsztaty wykonywania ozdób techniką quillingu zostały przeprowadzone przez Panią Danutę Barską w Filii GBP w Pławnie. W dniu 24.07.2018 r. uczestniczki warsztatów spędziły kreatywne popołudnie, podczas którego ozdabiały gotowe pudełeczka oraz wykonywały...

czytaj dalej na temat: Wakacyjne warsztaty z Quillingu

Wakacyjne odwiedziny w Przedszkolu

Utworzono dnia 20.07.2018

Gminna Bibioteka Publiczna w Gidlach odwiedziła podczas wakacji dzieci z Publicznego Przedszkola w Gidlach. W dniu 20.07.2018 r. przedszkolaki miały okazję posłuchać bajki "O smoku, który chciał zostać rycerzem". Głośnemu czytaniu towarzyszyło oglądanie pięknych...

czytaj dalej na temat: Wakacyjne odwiedziny w Przedszkolu

Rozgrywki planszowe

Utworzono dnia 20.07.2018

Wakacyjny wtorek 17.07.2018 r. upłynął w Filii Pławno pod znakiem gier planszowych. Dzieci, które w tym dniu odwiedziły bibliotekę spędziły czas wolny grając w dooble, bierki, domino, chińczyka i piotrusia.

czytaj dalej na temat: Rozgrywki planszowe

Zajęcia plastyczne z masy solnej

Utworzono dnia 11.07.2018

We wtorkowe popołudnie  tj.11.07. 2018r. spotkaliśmy się ponownie w Filii w Pławnie  na zajęciach plastycznych. Uczestnicy zajęć wykonywali   różności z masy solnej wg przepisu: szklanka mąki dowolnego rodzaju, szklanka soli i pól szklanki wody  z ...

czytaj dalej na temat: Zajęcia plastyczne z masy solnej

Malowanie na kamieniach

Utworzono dnia 11.07.2018

Malowanie na  kamieniach W dniu 11 lipca w GBP w Gidlach, Filia w Ciężkowicach odbyły się zajęcia plenerowe. Na początku udaliśmy się na wycieczkę w poszukiwaniu kamieni ogrodowych, następnie przynieśliśmy je do biblioteki, umyliśmy i osuszyliśmy.  Na tak przygotowanych...

czytaj dalej na temat: Malowanie na kamieniach

Warsztaty tworzenia wakacyjnej biżuterii

Utworzono dnia 11.07.2018

         W dniu 6 lipca w GBP w Gidlach Filia w Ciężkowicach  odbyły się warsztaty wykonywania wakacyjnej biżuterii dla dzieci. Robiliśmy rzemykowe bransoletki, pierścionki i wisiorki. Materiały potrzebne do produkcji biżuterii zapewniliśmy na...

czytaj dalej na temat: Warsztaty tworzenia wakacyjnej biżuterii

Pogoda

Zegar

Kalendarium

Wrzesień 2018
Pon Wt Śr Czw Pt Sb Nie
27 28 29 30 31 1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30

Imieniny

Licznik odwiedzin:

Dzisiaj:

Wszystkich: 7775